Текущее время: 19 апр 2018, 17:17

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 14 янв 2014, 08:12 

Вероятно, многим украинцам Донецкий край представляется землей заводов и терриконов. :girl_haha:
Их, конечно, у нас хватает, даже в избытке, но зато сколько у нас и всяческой природной красоты.
Например, на территории нашего города расположен большой, богатый по ландшафтам, флоре и фауне региональный парк.

Если не против, я приведу здесь заметку, которая готовилась в ту пору, когда я работала в отделе культуры на секторе туризма и искренне верила, что нужно "продвигать" и популяризировать именно местный внутренний туризм

РЕГІОНАЛЬНИЙ ЛАНДШАФТНИЙ ПАРК „КРАМАТОРСЬКИЙ”

РЛП “Краматорський” створений 18 травня 2004 року з метою збереження у природному стані унікальних природних комплексів та об’єктів, а також забезпечення умов для організованого відпочинку населення. На його території знаходяться унікальні куточки природи, де в умовах майже не порушених біотопів мешкають чисельні представники рослинного та тваринного світів, багато з яких стали загалом рідкісними та зникаючими на території України та Донбасу.

Парк має площу 1738,82 га та складається з чотирьох відокремлених ділянок, кожна з яких є складовою частиною єдиного природного комплексу, але при цьому по-своєму унікальна.

Різноманітність природних умов сприяла виникненню цілої мозаїки біотопів, тому на території РЛП «Краматорський» одночасно існують:
ділянки цілинного степу, особливо привабливі у період, коли свіже степове повітря напоєне пахощами квітучого різнотрав’я;
• мальовничі оголення крейдяних відкладень, у тому числі геологічна пам’ятка природи «Скелеподібне оголення верхньої крейди»; на крейдяних ґрунтах зростають унікальні реліктові рослинні комплекси;
заповідні лісові масиви, складені дубами, ясенями, липами та іншими деревами; краса таємничих урочищ, де під пологом лісу течуть прозорі струмки, а на галявинах виблискує сонце, нікого не залишить байдужім у будь-яку пору року;
• напоєні ароматами хвої та смоли посадки сосен на степових пагорбах, у одній з них зходиться цінна пам’ятка природи Парку – закам’янілі фрагменти стовбурів прадавніх дерев, чий вік досягає більше 200 млн. років.

Цілий ряд представників флори РЛП «Краматорський» є рідкісними та зникаючими. Не менш ніж 25 видів рослин занесені до Червоної книги України (ЧКУ). Це реліктова крейдяна флора, деякі ковили та ранньоквітучі рослини. Взагалі, флора первоцвітів Парку різноманітна та включає регіонально рідкісні види.

Фауна РЛП оцінюється більш ніж у 900 видів тварин, серед яких 30 занесені у ЧКУ, та 12 – у ЄЧС.
Ссавці – 24 види. На території Парку підтримується стала чисельність мисливських звірів: диких кабанів, косуль, лисиць. Два види ссавців Парку занесені у ЄЧС, 2 – у ЧКУ.
Птахи – 140 видів. Серед представників багатої орнітофауни Парку до ЧКУ занесено 11 видів. У ЄЧС 3 види.
Плазуни – 7 видів. Серед плазунів РЛП «Краматорський» є види, занесені у ЧКУ.
Також серед хребетної фауни РЛП «Краматорський» - 5 видів амфібій та 7 видів риб.
На території Парку широко представлена група комах. Серед них 7 занесено до ЄЧС. У ЧКУ – 14 видів.

„ВІЗИТ ЦЕНТР”
На території «Візит-центру» РЛП «Краматорський» відвідувачі мають змогу ознайомитися з природними багатствами цього заповідного об’єкту, а також насолодитися відпочинком у природних умовах. До їхніх послуг – досвідчені гіди, які познайомлять з природними, культурними та історичними пам’ятками Парку та багатофункціональний комплекс різноманітних рекреаційних послуг.

Відвідувачам пропонується оглянути панську садибу XIX ст. (садиба поміщика Бантиша), біля котрої росте старовинний дуб, мальовниче «Лебедине озеро», де постійно живуть ці красиві шляхетні птахи та інші водоплавні пернаті. Масиви дерев, які оточують територію, створюють неповторну атмосферу дикої природи.

Послуги:
• спеціально обладнані місця відпочинку: бесідки, столики, лави, навіси, та ін., передбачено усе необхідне для любителів шашлику та барбєкю;
• місця для організації кемпінгу – бажаючим провести кілька днів на лоні природи пропонується туристичне обладнання напрокат: просторі намети кемпінгового типу, спальні мішки, інші необхідні речі;
• прогулянки на човнах – по «Лебединому озеру» серед цих граціозних птахів;
• бадмінтон, настільний теніс, шахи, шашки, дартс;
• любительське рибальство – «Лебедине озеро» зариблене цінними породами риб, які будуть бажаними трофеями для кожного рибалки.

Для бажаючих насолодитися прогулянкою по заповідному лісу та безпосередньо ознайомитися з його флорою та фауною у супроводженні досвідченого гіда-екскурсовода пропонується екскурсія спеціально обладнаною екологічною стежкою «Лісова казка», що починається та закінчується на території «Візит-центру», проходячи по найбільшому з лісових масивів Парку – урочищу «Граково-Камишуваха». На маршруті обладнано місце для короткотривалого організованого відпочинку у оточенні дикої природи.
Відвідати її можна у будь-яку пору року – у кожному сезоні ліс має свої неповторні риси, які нікого не залишать байдужім. У масиві, утвореному могутніми дубами, величними ясенями, пишними кленами, в’язами та липами мешкають куниці, борсуки, косулі, дикі кабани та інші тварини, які стали рідкісними у більшій частині нашого регіону.

Після закінчення екскурсії відвідувачам пропонується оглянути колекцію диких звірів (олені, вовки, дикі кабани) та птахів, характерних для нашого регіону, які утримуються у вольєрах «Візит-центру» Парку.

Окрасою парка є унікальна екологічна стежка „Весняні первоцвіти” – короткотривалий (2-4 тижні) маршрут, котрий ознайомлює з неповторною красою перших весняних квітів нашого краю.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 14 янв 2014, 08:32 

Ну и от себя: хоть единожды побывав там, хочется возвращаться снова и снова. Все четыре участка абсолютно разные.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 14 янв 2014, 08:46 

Изображение Изображение Изображение ИзображениеИзображение
Изображение Изображение Изображение Изображение

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 14 янв 2014, 09:00 

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 14 янв 2014, 09:02 

Vera Shelest писал(а):
Изображение

Спасибо, Вера, за любовь к родному краю... С трудом верится, что не Крым... Я родилась и провела детство в Донецке, родители много ездили по красивым местам Донбасса, про Славянск все знают, а вот тут красиво-то как)))

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 14 янв 2014, 09:17 

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 14 янв 2014, 09:22 

Изображение Изображение Изображение ИзображениеИзображение

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 14 янв 2014, 09:43 

Надо отдать должное коллективу парка: они действительно работают.
За очень короткое время, сообща с отделом экологии (который недавно "покращили" - упразднили и слили с отделом рационального землепользования) было изучено природное богатство, выпущены 2 книги - о краснокнижных животных и растениях, очень плотно исследуются птицы и пресмыкающиеся - двое из ребят специализируются именно на них.
Ведутся попытки реконструкции старинной усадьбы и в планах создание музея природы, благоустраиваются зоны отдыха, озеленяется территория визит-центра, планомерно борются с браконьерами.
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение

Есть плохонький, но все же - сайт парка http://kramlandpark.at.ua/, часть представленных здесь фотографий - мои, часть - предоставлены ребятами для открытого использования с целью популяризации парка.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 14 янв 2014, 10:03 

Кстати, я не подписала, самое первое фото - это фрагмент древнего окаменелого дерева. Их, правда, с каждым годом все меньше, селяне растаскивают на топку, ведь по сути - это каменный уголь, но еще сохранивший вид дерева.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 14 янв 2014, 10:12 

Вер, а где это у нас? В районе Беленькой? (муж определил). Ни разу там не была, к стыду своему.

Вернуться наверх

Часовой пояс: UTC + 2 часа