Форум "Цветнички"
http://forum.cvetnichki.com.ua/

Магнолии
http://forum.cvetnichki.com.ua/viewtopic.php?f=15&t=651
Страница 1 из 13

Автор:  Vera Shelest [ 11 сен 2012, 05:23 ]
Заголовок сообщения:  Магнолии

Andriy75 писал(а):
Мої вітання всім на цьому форумі. Прошу пробачення, що перше моє повідомлення - одразу в рекламному розділі. Готовий відповісти на питання по магноліям в "садовому" розділі форуму.

МАГНОЛІЇ

Магнолія Еша (Magnolia macrophylla ssp. ashei)
Изображение
Рідкісна магнолія тропічного вигляду, невелике листопадне дерево з дуже крупним листям и великими білими квітами. В молодому віці нагадує банан, тільки цей "банан" витримує до -30-32 градусів морозу!Цвіте в травні-червні, вперше зацвітає в дуже ранньому віці, часто вже на 3-4 році життя. В Києві магнолія Еша росте в ботсаду Фоміна, і це здається поки єдиний дорослий екземпляр на всю Україну. В молодому віці бажано трохи прикривати на зиму, як мінімум "ноги" рослини.
Магнолії Еша в контейнері 1л. - 45 грн., якщо дві чи більше - 40 грн

Магнолія Суланжа (Magnolia x soulangeana)
Изображение
Невелике дерево або кущ з пурпурово-рожевими квітами, що трохи нагадують тюльпани. Цвіте в квітні-травні. Рослини насінневого розмноження, через що мають трохи вищу зимостійкість (магнолія Суланжа з насіння зацвітає досить рано).
Магнолії Суланжа в контейнері 0.5 або 1л. - 40 грн., якщо дві чи більше - 35 грн

Магнолія Зібольда (Magnolia sieboldii)
Изображение
Декоративна літньоквітуча магнолія, невелике дерево або кущ. Цвіте в травні-червні білими квітами. Витримує напівтінь, любить вологу, не любить багато спекотного сонця. Зимостійка в Україні. Пропоновані рослини походять від хорошого крупноквіткового екземпляру.
Магнолії Зібольда в контейнері 0.5л або 1л. - 40 грн., якщо дві чи більше - 35 грн.

Магнолія кобус (Magnolia kobus)
Изображение
Сильноросле весняноквітуче дерево з чисто білими квітами. Досить невибагливе до грунтів і до загазованих вулиць, через що цілком підходить для міського озеленення. Одна з самих зимостійких серед магнолій, повністю зимостійка на території України.
Магнолії кобус в контейнері 1л. - 40 грн., якщо дві чи більше - 35 грн.

Магнолія крупнолистова (Magnolia macrophylla) - "сестричка" магнолії Еша із ще більш крупним листям (довжина листа 60-80 см, інколи до 1м). На відміну від більшості інших магнолій, терпить слаболужні грунти. Раніше в Україні не культивувалась з незрозумілих причин (у всякому випадку, я про таке не чув). Декоративна навіть без квітів. По зимостійкості рекомендуєтся для Західної, Центральноі і Південної України. Перші рік-два після висадки бажано прикривати на зиму.
Магнолії крупнолистові в контейнері 2л. - 70 грн.

Магнолія лікарська (Magnolia officinalis)
Изображение
Рідкісна декоративна магнолія с крупними листям і ароматними білими квітами в травні-червні. По зимостійкості рекомендуєтся для Західної, Центральноі і Південної України. Перші рік-два після висадки бажано прикривати на зиму.
Изображение
Магнолії лікарські дволопатеві в контейнері 2л. - 60 грн., якщо дві чи більше - 55 грн.

Магнолія обовата (Magnolia obovata)
Изображение
Наші ботаніки перекладають термін "obovata" як "оберненояйцевидна"... Бр-р-р! Язика можна зламати. Краще вже не перекладати і залишити як є, звучить набагато милозвучніше. Це ще одна з моїх улюблених, з крупним декоративним листям. Такі магнолії гарно виглядають весь сезон, а не тільки під час цвітіння. Зимостійка. Сильноросла, довго в горщику її не протримаєш. Квіти білого кольору.
Магнолія обовата в контейнері 2л. - 60 грн., якщо дві чи більше - 55 грн.

Магнолія трипелюсткова (Magnolia tripetala)
Изображение
За кордоном її ще називають "Umbrella magnolia", парасолькова магнолія. Це ще одна з ряду магнолій, які декоративні весь сезон. Крупне листя, білі квіти до 25см. діаметром. Пелюсток, до речі, не три, а 6-9. Вологостійка, на відміну від інших магнолій витримує періодичні підтоплення. Зимостійка в Україні.
Магнолія трипелюсткові в контейнері 0.5-1л. - 40 грн., якщо дві чи більше - 35 грн. Є крупніші, в контейнерах 2л., ціна 60 грн.

Великоквіткова магнолія (Magnolia grandiflora)
Изображение
Королева всіх магнолій. Вічнозелена, але досить теплолюбна. Дуже декоративна навіть без квітів.
Рекомендується для прибережних районів Чорного моря і теплих місць Закарпаття. Не рекомендується висаджувати там, де зимова температура часто опускається нижче -20.
Цвіте влітку, в червні-липні, інколи в серпні. Квітки білі, крупні, до 25 см.
Ціна саджанця в контейнері 0.5л - 40 грн.. Якщо брати два або більше, то цна складе 35грн. за одну магнолію.

Магнолія лотунгська (Magnolia lotungensis, стара назва - Parakmeria lotungensis)
Изображение
Нова в культивації магнолія, досі велика рідкість. Я ще не бачив, щоб цю магнолію хтось продавав по цей бік Атлантичного океану. Запропоную для тих, хто любить повозитись з рідкісними і новими рослинами.
Лотунгська магнолія - вічнозелене, компактне, з гарним дещо глянцевим листям деревце. Має декоративний вигляд. На півдні Китаю, в Юннані, цю магнолію використовують для озеленення вулиць. Витримує спеку, мириться з деякою сухістю.
Морозостійкість лотунгської магнолії досі не вивчена до кінця. Виходячи з природного ареалу розповсюдження в Китаї, ця магнолія має витримувати до -18-20, можливо й нижче. Зараз декілька молодих екземплярів лотунгської магнолії підростають у любителів в Одесі, Мукачево, на Київщині. За кілька років можна буде робити висновки про її морозостійкість в українських умовах.
Ціна саджанця лотунгської магнолії в півлітровому контейнері - 50 грн.. Якщо брати два або більше, то цна складе 45грн. за одну магнолію.


Доброго ранку, рада, що Ви відгукнулися на моє запрошення, впевнена, що нам буде на користь Ваш досвід у вирощуванні екзотів.
Читала захоплений відгук про Ваші саджанці, обов'язково виберу собі декілька.
Скажіть, будь ласка, а яка з магнолій точно НЕ зможе зимувати у Донецькій області?

Автор:  Andriy75 [ 11 сен 2012, 06:01 ]
Заголовок сообщения:  Re: Магнолії та інші екзоти для відкритого грунту

Vera Shelest писал(а):
Скажіть, будь ласка, а яка з магнолій точно НЕ зможе зимувати у Донецькій області?

Так Донецька область велика, клімат наприклад в Краматорську трохи відрізняється від клімату в Маріуполі.
Якщо коротко, то вічнозелені магнолії (великоквіткову і лотунгську) можна садити тільки на узбережжі, і то вибирати місця з хорошим мікрокліматом.

Автор:  Svetlana [ 08 ноя 2012, 12:07 ]
Заголовок сообщения:  Re: Магнолии

Рискнула я и купила себе Магнолию Суланжа! Ведь растут же они в Киеве, и без всякого укрытия, и в Харькове растут.. Попробую и я у себя высадить, правда формировать буду в форме куста и постараюсь укутывать на зиму лутрасилом в несколько слоёв. А вдруг получится!!!
Вопрос к Андрею, какие тонкости ухода за ней?

Автор:  Шива [ 08 ноя 2012, 13:47 ]
Заголовок сообщения:  Re: Магнолии

Я осенью заказала 3 штуки. Жду -5, потом опущу в соседский подвал... У нас в городе прекрасно растут и цветут! А чем мой сад хуже городского?

Автор:  Svetlana [ 08 ноя 2012, 13:53 ]
Заголовок сообщения:  Re: Магнолии

Вот и я о том же. Ир, как думаешь, как её лучше "перезимовать" в подвале, он сыроват у меня, или можно на веранде, но на ней, в выходные протапливаем до +18, а в будни где-то +3 +5 держится.

Автор:  Шива [ 08 ноя 2012, 14:20 ]
Заголовок сообщения:  Re: Магнолии

Сырость им не помеха. Я даже рада, что у нас тоже подвал сырой, не будет возможности пересохнуть. Я прошлый год так гранат сохраняла. И температура подходящая. А свет магнолиям не нужен, листву они уже сбросили. Я их пересадила в 10 литровые емкости. Буду растить их так следующий год, потом опять в подвал, а вооот только весной 2014 года высажу в ОГ...

Автор:  ГАЙДА [ 08 ноя 2012, 14:22 ]
Заголовок сообщения:  Re: Магнолии

Вот и я на нее все смотрю , присматриваюсь , а еще у Бережнюк она есть и цена приемлимая, может весной и решусь ,у моих соседей растет , правда в месте где ветра практически нет .

Автор:  Svetlana [ 08 ноя 2012, 14:41 ]
Заголовок сообщения:  Re: Магнолии

Шива писал(а):
Я их пересадила в 10 литровые емкости. Буду растить их так следующий год, потом опять в подвал, а вооот только весной 2014 года высажу в ОГ...

Они у тебя большие? Я купила кустик с парой веточек, высота где-то сантиметров 80..
ГАЙДА писал(а):
Вот и я на нее все смотрю , присматриваюсь , а еще у Бережнюк она есть и цена приемлимая, может весной и решусь ,у моих соседей растет , правда в месте где ветра практически нет .

Я тоже высажу наверное через год, после постройки дома, перед входом, чтобы от северных аетров закрыть. У меня в этом месте даже альстромерия в этом году перезимовала.

Автор:  Шива [ 08 ноя 2012, 14:48 ]
Заголовок сообщения:  Re: Магнолии

Я купила 3 магнолии - Эша, Суланжа и Кобус. Все различного размера. От 30 см до 60. Но, чтобы меньше травмировать корневую, сразу посадила в большие емкости. Собираюсь посадить за дом, где ветра отсутствуют, закрыто забором. Уже звездчатую хочу...

Автор:  Svetlana [ 08 ноя 2012, 14:51 ]
Заголовок сообщения:  Re: Магнолии

Я вот тоже на Кобус поглядываю, теб более написано что самая зимостойкая.

Страница 1 из 13 Часовой пояс: UTC + 2 часа
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/